1. Już za dwa tygodnie przeżywać będziemy następne wydarzenie, w czasie którego będziemy zaproszeni do odkrycia kolejnej prawdy o nieznanym Bogu, o Duch Świętym Paraklecie. Refleksje na ten temat znajdziemy w najnowszym numerze listu do parafian Z Maryją ku wspólnocie, który w najbliższych dniach będzie dostarczony do naszych domów. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.
  2. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.00.
  4. W sobotę, wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą przedstawiciele bractwa im. Ks. Zielińskiego z Kraśnika.
  5. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie, które dokonuje się w naszym wnętrzu, a nie tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu służą między innymi rekolekcje. Rozpoczną się one w V niedzielę Wielkiego Postu. Polecamy już dziś przewodnik na drogach wielkopostnej przemiany – Nawracam się, pomimo…Są to krótkie rozważania niedzielnych czytań oraz propozycje zadań prowadzących do zmiany myślenia i działania.
  6. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy codziennie o godz. 18.30 zaś na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  7. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany,

Jego słuchajcie

Na drodze wielkopostnej pokuty, Pan Jezus wprowadza nas na Górę Tabor, którą dla nas jest każda Eucharystia, aby formować nas, swoich uczniów. Każdy, kto razem z Nim dźwiga krzyż swoich codziennych obowiązków, doświadczy też mocy Jego zmartwychwstania.

Niech Bóg nam błogosławi i umacnia nas w wierności i miłości, która jest gotowa składać siebie w ofierze.