1. Trwa święty czas Wielkiego Postu służący naszemu nawróceniu. Kościół zaprasza nas do postu, modlitwy i jałmużny. Pomocne w nawróceniu naszych serc jest słuchanie Słowa Bożego. Znajdźmy czas na rekolekcje wielkopostne i spowiedź świętą. Rekolekcje w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy codziennie o godz. 18.30 (w niedzielę o 18.00). Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.
  3. W piątek 10 marca rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
  4. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy kolejne wydarzenie, w czasie którego zwrócimy uwagę na to, iż w naszej wierze jest miejsce na zaufanie Kościołowi. Za tydzień o godz. 16.00 w sali nr 2 odbędzie się zebranie łączników.
  5. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na Metropolitalne Seminarium Duchowne. Dziękujemy także za obecność klerykowi Arkadiuszowi. Pamiętajmy także o duchowym darze modlitwy o powołania i za powołanych.
  6. II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarą do puszki możemy wesprzeć „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”. Bóg zapłać za ofiary.

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

Być uczniem Jezusa, to zgodzić się na krzyż, ufając, że prowadzi on do chwały zmartwychwstania. Kontemplujmy przemienione i jaśniejące blaskiem Oblicze Chrystusa, abyśmy umocnieni w wierze, podejmowali nasze codzienne zadania i obowiązki. Niech Bóg nam błogosławi i oświeca nasze drogi światłem Ewangelii.

5 marca 2023 r.