1. Trwa wizytacja kanoniczna naszej parafii. Ksiądz biskup Józef Wróbel cały dzień głosi Słowo Boże i spotyka się z grupami formacyjnymi, a wieczorem ze wspólnotą katedralnych duszpasterzy.
  2. Jutro, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek, 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Główne Msze święte o godz. 9.00 i 19.00. Wieczorem, o godz. 20.00 zapraszamy na Oratorium ku czci św. Józefa w wykonaniu Wspólnoty Guadalupe. Koncert będzie rejestrowany przez Telewizję Trwam.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy codziennie o godz. 18.30 zaś na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  5. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

 

 

 

Słowo życia

 

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

Drogą do przemiany ludzkiego serca jest przebywanie z Bogiem na modlitwie. Bez niej nikt z nas nie wytrwa przy Bogu w godzinie pokus i krzyża.
Proszę księdza biskupa, by udzielił nam błogosławieństwa, byśmy trwali przy Chrystusie. Jednocześnie w przede dniu imienin proszę przyjąć życzenia zdrowia i mocy Bożego Ducha w pasterskiej posłudze