1. W środę, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Adam Bab udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. W sobotę, 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Główna Msza święta o godz. 9.00 i 19.00.
  3. Organizujemy zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Chcemy w ten sposób wesprzeć Kościoły na Wschodzie. Zbiórka elektrośmieci w sobotę do godz. 10.00, na Placu Katedralnym, przy kiosku.
  4. Informujemy, że Msze święte w języku ukraińskim odprawiane są w każdą niedzielę w kościele akademickim KUL o godz. 9.30 oraz w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej o godz. 15.00.
  5. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale odprawiamy codziennie o godz. 18.30, zaś na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  6. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Słowo życia

 

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

Drogą do przemiany ludzkiego serca jest przebywanie z Bogiem na modlitwie. Bez niej nikt z nas nie wytrwa przy Bogu w godzinie pokus i krzyża.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, trwajmy przy Jezusie i przechodźmy razem z Nim przez bramę krzyża, a będziemy coraz bardziej czuli się już  teraz obywatelami nieba.