1. Już za dwa tygodnie przeżywać będziemy kolejne wydarzenie, w czasie którego będziemy zaproszeni do odkrywania Boga obecnego w naszych słabościach po to, byśmy mogli być Jego świadkami w życiu naszych bliźnich. Refleksje na ten temat znajdziemy w najnowszym numerze listu do parafian Z Maryją ku wspólnocie, który w najbliższych dniach będzie dostarczony do naszych domów. Dziś o godz. 16.00 odbędzie(ło) się zebranie łączników.
  2. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie, które dokonuje się w naszym wnętrzu, a nie tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu służą między innymi rekolekcje. Rozpoczną się one w V niedzielę Wielkiego Postu.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy codziennie o godz. 18.30 zaś na Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  4. W czwartek, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 ksiądz biskup Józef Wróbel będzie celebrował Mszę świętą w intencji Rzemieślników i ich rodzin.
  6. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

 

Być uczniem Jezusa, to zgodzić się na krzyż ufając, że prowadzi on do chwały zmartwychwstania. Kontemplujmy przemienione Oblicze Chrystusa, abyśmy umocnieni Jego blaskiem każdego dnia razem z Nim  wyruszali w drogę naszych codziennych zadań i obowiązków. Niech Bóg nam błogosławi i oświeca nasze drogi światłem Ewangelii, abyśmy umocnili się w wierze.