1. Dziś w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek przeżywać będziemy święto świętego Marka Ewangelisty, a we wtorek uroczystość świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski.
  3. W czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta za zmarłych, którzy w ostatnim czasie przebywali w hospicjum, a także w intencji ich rodzin.
  4. Dyrekcja XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie zaprasza uczniów kończących szkołę podstawową na Dzień Otwartych Drzwi: środa 27 kwietnia, godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
  5. Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem „Caritasu”. W kruchcie katedry są zbierane ofiary do puszki na rzecz potrzebujących.
  6. Dziś po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy małżonków, także pary niesakramentalne, na spotkanie z przedstawicielami wspólnoty Chemin Neuf. Misja KANA – to konkretne propozycje tej wspólnoty, aby wspierać pary w odnowieniu ich relacji ze sobą i z Bogiem. Spotkanie odbędzie się w sali obok kancelarii.

 

Słowo życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

 

Jest z nami Chrystus, niezawodny dawca nadziei! On zwiastuje nam orędzie o odwiecznym miłosierdziu Boga, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o głęboką wiarę w moc Bożego miłosierdzia, abyśmy głosili je światu całym naszym życiem.

 

Po błogosławieństwie kończącym liturgię Mszy świętej, zachęcamy do wykonania gestu błogosławieństwa bliskich nam osób, żony, męża, dzieci czy stojącej obok osoby. Boże błogosławieństwo jest znakiem dobroci i czułości Boga, który niejako chce powiedzieć: Dobrze, że jesteś. My także w tym geście chcemy przekazać innym to Boże błogosławieństwo. Można wówczas powiedzieć: Niech cię Bóg błogosławi. Następnie zapraszamy rodziny i wszystkich obecnych, by podeszli do obrazu Jezusa Miłosiernego. Tam otrzymają zasady dialogu wypisane na magnesie. Najlepiej umieścić go w domu w widocznym miejscu tak, by stawał się zachętą do codziennego dialogu.