1. Dzisiejsza niedziela, druga po Wielkanocy, jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: o godz. 15.00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament i odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wystawienie i możliwość adoracji do godz. 17.00. W dniu dzisiejszym odpust zupełny możemy uzyskać, po spełnieniu zwyczajnych warunków, za udział w pobożnych praktykach ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia i jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy za dobro, jakie dzieje się w ciągu roku za pośrednictwem Caritas. Wdzięcznością ogarniamy posługę naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Zwieńczeniem obchodów Tygodnia Miłosierdzia będzie „Dzień Dobra”: piknik rodzinny na Placu Litewskim w sobotę 22 kwietnia br. od godz. 13:00. W programie modlitwa, występy podopiecznych Caritas, koncert zespołu „Małe TGD” i wiele atrakcji dla całych rodzin. Ofiary złożone dzisiaj do puszek w kruchcie katedry są przeznaczone na wsparcie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
  3. W poniedziałek 17 kwietnia o godz. 19.00 ks. Arcybiskup Stanisław Budzik udzieli przygotowanym osobom dorosłym sakramentu bierzmowania.
  4. Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Jest także Gość Niedzielny Extra poświęcony relikwiom krzyża, korony cierniowej, Całunu Turyńskiego i Chusty z Manoppello, które wiele mówią nam o cenie naszego zbawienia.

Słowo życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

Uwielbiajmy Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Niech stanie się ono dla każdego z nas niewyczerpanym źródłem nadziei i wezwaniem do okazywania miłości miłosiernej naszym braciom.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mogli pojąć głębię Jego miłosierdzia i wypraszać je dla świata.

16 kwietnia 2023 r.