1. Komunikat na Święto Patronalne Caritas.

 

  1. Dziś o godz. 15.00 w archikatedrze zostanie odmówiona koronka do miłosierdzia Bożego.

 

  1. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.

 

  1. Informujemy, że z dniem 31 marca zakończył pracę w naszej parafii organista pan Rudolf Steiner. Dziękujemy panu Rudolfowi za wieloletnią posługę organisty w archikatedrze lubelskiej i życzymy owocnej pracy artystycznej podczas licznych koncertów w kościołach naszej archidiecezji. Z dniem 1 kwietnia został zatrudniony pan Stanisław Diwiszek, organista z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Posługę nowego organisty polecamy opiece Maryi, Pani Katedralnej.

 

  1. Przy wyjściu z katedry wolontariusze z Parafialnego Komitetu Organizacyjnego ŚDM zorganizowali loterię fantową, z której dochód jest przeznaczony na organizację tak wielkiego wydarzenia młodych. Bogate fanty zostały podarowane przez wielu darczyńców i są cennymi pamiątkami z licznych miejsc świata. Poprzez zakup losów okazujemy uczynek miłosierdzia, którego najgłębszym sensem jest wzajemne obdarowywanie się. Młodzież odwzajemnia się modlitwą a przyjeżdżający goście, szczególnie ze Wschody, wdzięcznością.

 

 

Słowa życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

 

Jest z nami Chrystus, niezawodny dawca nadziei! On zwiastuje nam orędzie o odwiecznym miłosierdziu Boga, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o głęboką wiarę w moc Bożego miłosierdzia, abyśmy głosili je światu całym naszym życiem.

 

Za chwilę, po błogosławieństwie kończącym Liturgię Mszy świętej, zostaniemy zaproszeni do wykonania znaku krzyża na czole stojącej obok nas osoby. Niech ten gest wzajemnego błogosławieństwa będzie darem względem naszych braci i sióstr, z którymi tworzymy jedną rodzinę dzieci Bożych. Udzielając go i jednocześnie przyjmując, uświadamiamy sobie, że dobro świadczone przez nas innym powraca do nas ze strony tych, którzy je od nas otrzymują.