1. Dziś w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do miłosierdzia Bożego.
  2. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski, we wtorek święto Świętego Marka Ewangelisty, a w sobotę Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  3. Jutro Mszę świętą o godz. 19.00 odprawimy w intencji ks. Grzegorza z okazji jego imienin. Zapraszamy.
  4. W czwartek po Mszy święte o godz. 19.00 zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  5. Od jutra rozpoczyna się w Lublinie Tydzień Dialogu Międzypokoleniowego. Mszę świętą w intencji pokoleń lublinian odprawi w archikatedrze ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik w piątek o godz. 10.00. Potem z Placu Katedralnego na Plac Zamkowy wyruszy Korowód Międzypokoleniowy.
  6. W związku z przejściem Radia eR do Radia Plus nie ma transmisji radiowych z katedry. Jednak można nas słuchać przez Internet. Na stronie Archikatedry Lubelskiej jest zakłada „Na żywo”. Transmitowane są Msze święte w dni zwykłe o godz. 19.00, a w niedziele o godz. 11.30.
  7. Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem „Caritasu”. Z tej to okazji członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących.

 

Słowo życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

 

Uwielbiajmy Boga w tajemnicy Jego miłosierdzia. Niech stanie się  dla każdego z nas niewyczerpanym źródłem nadziei i wezwaniem do okazywania miłości miłosiernej naszym braciom.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mogli pojąć głębię Jego miłosierdzia i wypraszać je dla świata.