1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 w archikatedrze zostanie odmówiona koronka do miłosierdzia Bożego. Jednocześnie, dzisiejsza Uroczystość jest patronalnym świętem „Caritasu”. Przy wyjściu ze świątyni będzie można złożyć ofiary do puszki przeznaczone na działalność hospicjum domowego w Krasnymstawie.
  2. Jutro przypada liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte będziemy odprawiali jak w dni zwykłe. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  3. W sobotę, 14 kwietnia w Auli Caritas w Lublinie odbędzie się spotkanie zelatorów Parafialnych Kół Żywego Różańca. Początek o godz. 10.00. Przypominamy, że zmiana tajemnic różańcowych dla członków Kół Żywego Różańca naszej parafii odbywa się w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 16.30.

 

  1. W przyszłą niedzielę w Archidiecezji Lubelskiej zostanie zorganizowana Niedziela Biblijna, która zainauguruje Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Hasło Tygodnia brzmi: „Weźmijcie Pismo święte”.

 

 

Słowa życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

 

Jest z nami Chrystus, niezawodny dawca nadziei! On zwiastuje nam orędzie o odwiecznym miłosierdziu Boga, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o głęboką wiarę w moc Bożego miłosierdzia, abyśmy głosili je światu całym naszym życiem.