- Dziś w Święto Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 zapraszamy na wspólną modlitwę koronką do miłosierdzia Bożego.
- W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną uroczystość Świętego Wojciecha, głównego Patrona Polski.
- W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Główną Mszę świętą o godz. 10.00 odprawi ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik z udziałem przedstawicieli władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół. Natomiast wieczorem zapraszamy na czuwanie Maryjne, które zgromadzi nas wokół obrazu Matki Bożej Płaczącej. Rozpocznie się o godz. 19.00 i będzie trwało do 21.00. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Wolica.
- Rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy codziennie: w dni zwykłe o godz. 18.30 a w niedziele o godz. 18.00.
- Ksiądz Dyrektor publicznej (nieodpłatnej) Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego w Lublinie, mieszczącej się przy al. Warszawskiej 31, informuje, że istnieje możliwość przeniesienie uczniów do klas czwartych i siódmych od roku szkolnego 2019/2020. Bliższe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
- Wczoraj zmarł ks. Stanisław Sieczka, rektor kościoła pw. Świętego Ducha. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w archikatedrze.
- Dzień dzisiejszy jest patronalnym świętem „Caritasu”. Z tej to okazji członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierali ofiary na rzecz najbardziej potrzebujących.
Słowa życia:
Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny
Jest z nami Chrystus, niezawodny dawca nadziei! On zwiastuje nam orędzie o odwiecznym miłosierdziu Boga, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o głęboką wiarę w moc Bożego miłosierdzia, abyśmy głosili je światu całym naszym życiem.
Czy już odkryłem swoje miejsce w Kościele, czy wciąż go szukam? Nasze przemyślenia będziemy mogli wyrazić przez gest wrzucenia kamienia do ustawionej w prezbiterium makiety kościoła lub zabrania go ze sobą do domu, by przypominał o naszym wyjątkowym i szczególnym miejscu we wspólnocie wierzących.