1. Dziś w II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zostanie odmówiona koronka do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza Uroczystość jest zarazem patronalnym świętem Caritas. Przy wyjściu ze świątyni ofiarą złożoną do puszki możemy wesprzeć „Fundusz Caritas”.
  2. Na jutrzejszy poniedziałek przeniesiony jest w tym roku liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w porządku świątecznym: o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Podczas każdej Eucharystii będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Jutrzejszą tacą wspieramy Fundusz Ochrony Życia. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W sobotę 13 kwietnia Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny. Odbędzie się on na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie konferencja Marcina i Moniki Gomułków, koncert Siewców Lednicy oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.
  4. Dzień 14 kwietnia od 2019 r. jest obchodzony jako Święto Chrztu Polski, upamiętniające wydarzenie z 966 r. uznawane za początek Państwa Polskiego. Mszę św. o godz. 10.00 odprawimy w intencji Ojczyzny, po liturgii złożenie wieńców pod Krzyżem Misyjnym.
  5. Niedziela 14 kwietnia rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego celem jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  6. W przyszłą niedzielę na Mszach św. o 11.30 i 13.00 gościć będziemy małżeństwo, które chce podzielić się doświadczeniem adopcji dzieci. Papież Franciszek podkreśla, że „adopcja jest ofiarowaniem rodziny temu, kto jej nie posiada. Jest to akt miłości, w którym kobieta i mężczyzna stają się pośrednikami miłości Boga”.
  7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie

Słowa życia:

Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

Jest z nami Chrystus, niezawodny dawca nadziei! Zwiastuje orędzie o odwiecznym miłosierdziu Boga, w którym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o głęboką wiarę w moc Bożego miłosierdzia, abyśmy głosili je światu całym naszym życiem.

7 kwietnia 2024 r.