1. Dziś, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na wieczorne czuwanie Maryjne.
  2. W środę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. O godz. 10.00 Eucharystii będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. W poprzednich latach tego dnia był organizowany Orszak Trzech Króli. Z uwagi na panujące warunki, w tym roku podjęto decyzję o zmianie formuły Orszaku z radosnego przemarszu, na grę miejską. Będzie się ona składała z kilkunastu stacji nawiązujących do wydarzeń biblijnych, przy których uczestnicy będą mogli brać udział w związanych z nimi konkurencjach.
  3. Zapraszamy na jasełka, które przygotowali rodzice wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie. Spektakl odbędzie się w katedrze, w środę o godz. 18.00.
  4. Jak już informowaliśmy, w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. W tym tygodniu podczas Mszy świętej o godz. 19.00 chcemy objąć modlitwą i błogosławieństwem rodziny mieszkające w naszej parafii.   Na poniedziałek zapraszamy mieszkańców I rejonu. (w ub. roku z wizytą duszpasterską był tam ks. prałat Ryszard Lis). We wtorek 5 stycznia zapraszamy mieszkańców II rejonu (opiekę duszpasterską sprawuje ks. Łukasz Sidor), w czwartek – mieszkańców III rejonu (był to rejon ks. Piotra Sikory) w piątek – rejon IV ks. Łukasza Trzcińskiego, w sobotę zapraszamy mieszkańców rejonu V, którym opiekuje się ks. Piotr Skwira. Na zakończenie Mszy świętej każda rodzina może otrzymać kapłańskie błogosławieństwo. Program znajdziemy w gablocie w kruchcie katedry oraz na stronie internetowej.
  5. Za tydzień, w niedzielę Chrztu Pańskiego, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 będziemy błogosławić dzieci, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu św.

Słowo życia

Na świecie było Słowo

Tym, którzy je przyjęli dało moc

aby się stali dziećmi Bożymi

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On chlebem życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.

Niech Bóg nam błogosławi w Nowym Roku, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.