1. Jutro, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 z Placu Zamkowego do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Tutaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  2. Polski Związek Chórów i Orkiestr organizuje w Archikatedrze Lubelskiej koncerty kolęd ARS CHORI. Szczegółowy program wszystkich koncertów znajdziemy w kruchcie katedry.
  3. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają duszpasterzy do swoich domów. W niektórych kamienicach odbywają się sąsiedzkie spotkania pokolędowe. Jest to okazja do głębszego poznania się i podzielanie opłatkiem. Dziękujemy szczególnie łącznikom, którzy organizuję kolędę w swoim środowisku.

 

 

 

Słowo życia

 

Na świecie było Słowo

Tym, którzy je przyjęli dało moc

aby się stali dziećmi Bożymi

 

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On chlebem życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.

Niech Bóg nam błogosławi w Nowym Roku, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.