1. Dziś wieczorem w pielgrzymce do naszego sanktuarium i bramy miłosierdzia przebędą wierni z parafii Baranów. Modlitwy zakończymy o godz. 21.00.

2. W środę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 z Placu Zamkowego do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Nowością w tegorocznym orszaku będą dzwoneczki w rękach najmłodszych uczestników. Można je będzie otrzymać przed katedrą już dziś od godz. 10.00. Wykonawcą ceramicznych dzwoneczków jest p. Andrzej Joński. W archikatedrze Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Przez cały dzień podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.

3. Polski Związek Chórów i Orkiestr organizuje w Archikatedrze Lubelskiej koncerty kolęd ARS CHORI. Szczegółowy program wszystkich koncertów znajdziemy w kruchcie katedry.

4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają duszpasterzy do swoich domów. W niektórych kamienicach odbywają się sąsiedzkie spotkania po kolędowe. Jest to okazja do głębszego poznania się i podzielanie opłatkiem. Dziękujemy szczególnie łącznikom, którzy organizuję kolędę w swoim środowisku.

5. Za tydzień, w niedzielę Chrztu Pańskiego, podczas Mszy świętej o godz. 13.00 będziemy błogosławić dzieci, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu świętego.

Słowo życia

Na świecie było Słowo. Tym, którzy je przyjęli dało moc,
aby się stali dziećmi Bożymi

Chrystus przychodzi do nas dzisiaj w każdej Eucharystii, aby zaświadczyć o swojej nieskończonej miłości do nas i dać nam życie szczęśliwe. Ci, dla których staje się On chlebem życia napełniają się Jego mocą i mądrością, aby żyć jak dzieci Boga.
Niech Bóg nam błogosławi w Nowym Roku, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.