1. Naszych parafian i tych, którzy nimi się czują zachęcamy do głosowania w wyborach do Rady Duszpasterskiej. Karty do głosowania i urna znajdują się w kruchcie Katedry. Głosujemy na dwie osoby z listy przez postawienie krzyżyka w kratce przy kandydatach bądź naddarcie karty. Liczymy na zaangażowanie i uczciwość. Głosują osoby dorosłe, używając jednej karty.

2. W czwartek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Po Mszy o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Święto patronalne w kościele rektoralnym przy ul. Staszica.

3. Roraty odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15. Zapraszamy.

4. Zachęcamy do przygotowania paczki świątecznej dla dzieci. Na wieńcu adwentowym wiszą aniołki, z wypisanym imieniem i wiekiem dziecka. Prezenty składamy do przyszłej niedzieli w koszu pod wieńcem.

5. W sobotę 10 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert adwentowy. Organizatorem jest Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, oddział w Lublinie. Wystąpią: Robert Mojsa – tenor, Natalia Skipor – mezzosopran, Stanisław Maryjewski – organy. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych od 8.30 do 13.00 wystąpi młodzieżowa orkiestra, której członkowie pragną pojechać na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Chwaląc Pana śpiewem i świadectwem, liczą na wsparcie pielgrzymki.

7. W ramach Dni Gudalupiańskiech Mszy św. o godz. 19.00 w przyszłą niedzielę przewodniczyć będzie o prof. Andrzej Derdziuk. Po liturgii uwielbienie z Maryją. Program obchodów ku czci Matki Bożej z Guadalupe znajdziemy w gablocie.

8. Dzieci zaangażowane przy parafii, wraz z rodzicami, zorganizowały przed katedrą kiermasz świątecznych kartek i pierników. Dochód przeznaczony jest na organizację zimowego wyjazdu.

9. Kupując „Świecę Caritas”, wspieramy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

10. Zebrane dziś ofiary do puszek są przeznaczone na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie. Za datki składamy serdeczne Bóg zapłać.

Słowo życia

Przygotujcie drogę Panu,

prostujcie ścieżki dla Niego

Pan przyjdzie z mocą do tych, którzy są gotowi przyjąć Jego orędzie miłości i pokoju. Trwajmy przed Nim w pokorze Jana Chrzciciela i bądźmy dla siebie nawzajem cierpliwi i miłosierni.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę prawdziwego nawrócenia.

 

4 grudnia 2022 r.