1.      Dzieci zaangażowane przy parafii, wraz z rodzicami, zorganizowały przed katedrą kiermasz świątecznych pierników. Dochód przeznaczony jest na organizację zimowego wyjazdu.

2.      W czwartek, 12 grudnia, przypada liturgiczne  wspomnienie NMP z Guadalupe. Wspólnota zaprasza na Dni Gudalupiańskie: dziś o godz. 19.00 Msza święta z modlitwą uwielbienia oraz w czwartek, również o godz. 19.00 Msza święta i koncert dla Niepokalanej. Cały program znajdziemy w gablocie.

3.      Dziękujemy dorosłym i dzieciom za liczny udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15.

4.      Zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Na wieńcu adwentowym wiszą kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu, W przyszłą niedzielę można będzie składać paczki tutaj w koszu pod wieńcem.

5.      Za tydzień rozpoczną się w katedrze rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił              o. Stanisław Nowak, dominikanin.

 

6.      W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

7.      Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierana są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

Słowo życia

Nie bój się Maryjo

znalazłaś bowiem łaskę u Boga

 

W ten adwentowy czas przypomnieliśmy sobie wielkie Boże obietnice, jakie Bóg złożył całej ludzkości w osobie Niepokalanej. Ufając mocno Bogu i patrząc na wzór Maryi, mamy nadzieję, że otrzymamy obiecane dary i staniemy się podobni do Chrystusa, który pokonał grzech. Z tą nadzieją i błogosławieństwem Boga idziemy w święty czas adwentu.