1.     We wtorek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.  Mszę świętą o godz. 11.30 odprawimy w intencjach zbiorowych.

2.      Dziękujemy dorosłym i dzieciom za udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15. W tym tygodniu dzieci zapraszamy na roraty w czwartek.

3.      Rekolekcje adwentowe w katedrze rozpoczną się 20 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu.

4.      Za tydzień będziemy przeżywać kolejne wydarzenie parafialne, którego celem jest głębsze uświadomienie sobie znaczenia niedzieli i sensu jej świętowania.

5.      W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

6.      Aktualnie są dostarczane opłatki wigilijne do naszych domów. Dołączamy także list, od nas duszpasterzy katedralnych, do naszych parafian z życzeniami świątecznymi.

7.      Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Słowo życia

Oto wasz Bóg! Oto Pan Bóg przychodzi z mocą.

Przygotujcie drogę Panu, Prostujcie ścieżki dla Niego!

 

Stańmy przed Bogiem z pokorą Jana Chrzciciela i otwórzmy przed Nim nasze serca, aby mógł do nas przemówić mocą swojego Słowa, które wzywa nas do nawrócenia. Niech nasze ludzkie drogi spotkają się z Jego drogą, na której doświadczymy mocy Chrystusowego odkupienia. Umocnieni Bożym błogosławieństwem prośmy o łaskę przemiany naszego życia.