1. W środę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.  Mszę świętą o godz. 11.30 i 19.00 odprawimy w intencjach zbiorowych.
  2. Dziękujemy dorosłym i dzieciom za udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15. Dzieci zapraszamy na roraty we wtorek i czwartek.
  3. Rekolekcje adwentowe w katedrze rozpoczną się 19 grudnia, w IV Niedzielę Adwentu.
  4. Zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Na wieńcu adwentowym wiszą kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W przyszłą niedzielę można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem. S. Ewelina zaprasza dzieci do udziału w scholi. Próby odbywają się w środę o godzinie 16.30 w sali obok kancelarii.
  5. W dniach 11 i 12 grudnia odbędą się Dni Guadalupiańskie. Zapraszamy w sobotę od godz. 18.00, w niedzielę od godz. 13.00. Szczegóły na plakacie.
  6. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. Przy wyjściu z katedry zbierane są ofiary do puszki z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie.
  8. Przy bocznych ołtarzach: Matki Bożej i św. Józefa znajdują się kartki z modlitwą Dziękuję, że jestem. Można je wziąć i w domu pomodlić się. Zachęcamy także do okazania życzliwości i akceptacji wobec drugiego człowieka. Niech inspiracją dla nas będzie mała mikołajowa niespodzianka otrzymana przy wyjściu z katedry.  Dziś też po Mszy świętej o godz. 19.00 będziemy mogli spotkać się z przedstawicielami środowiska Tato.Net, którzy opowiedzą nam, jak chronić powołanie kobiety i mężczyzny w małżeństwie i rodzinie oraz zaproszą do udziału w warsztatach dla ojców: 7 sekretów efektywnego ojcostwa. Szczegóły na afiszu w kruchcie katedry.

Słowo życia

Przygotujcie drogę Panu,

 a On uczyni wielkie rzeczy dla was

 

Trzeba wyjść na pustynię, to znaczy pozbyć się przekonania o własnej samowystarczalności  i wsłuchać się w Słowo Boga, który mówi do naszego serca. Możemy Go spotkać i doświadczyć Jego niezwykłej mocy jedynie na drodze doskonalenia się w miłości.

Niech Bóg nam błogosławi na drogach naszego adwentowego czuwania i da nam łaskę prawdziwego nawrócenia.