1. Dziś  po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne razem ze Wspólnotą Guadalupe. Liturgiczne wspomnienie NMP z Gaudalupe obchodzimy we wtorek 12 grudnia. Tego dnia o godz. 19.00 Mszy świętej będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Po liturgii zapraszamy na Koncert dla Niepokalanej.
  2. Kilka dni temu zmarł profesor Jerzy Kłoczowski – historyk, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, współzałożyciel i wieloletni dyrektor Instytutu Europy Środkowo – Wschodniej w Lublinie. Miał 93 lata. Uroczysta Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w katedrze we wtorek, 12 grudnia, o godz. 12.00.
  3. Dziękujemy dorosłym i dzieciom za liczny udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15.
  4. Zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Na wieńcu adwentowym wiszą kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W przyszłą niedzielę można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.
  5. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w katedrze rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił karmelita o. Maciej Guzik z kościoła św. Eliasza w Lublinie.
  7. Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie.
  8. W gablocie na tablicy ogłoszeń są umieszczone wyniki wyborów do Rady Duszpasterskiej. Wszystkim dziękujemy za udział w głosowaniu. Wybranym gratulujemy. Zaprzysiężenie Rady nastąpi 17 grudnia.

 

Słowo życia

Oto wasz Bóg! Oto Pan Bóg przychodzi z mocą.

Przygotujcie drogę Panu, Prostujcie ścieżki dla Niego!

Stańmy przed Bogiem z pokorą Jana Chrzciciela i otwórzmy przed Nim nasze serca, aby mógł do nas przemówić mocą swojego Słowa, które wzywa nas do nawrócenia. Niech nasze ludzkie drogi spotkają się z Jego drogą, na której doświadczymy mocy Chrystusowego odkupienia. Umocnieni Bożym błogosławieństwem prośmy o łaskę przemiany naszego życia.

Za chwilę, po Mszy świętej, będzie można zabrać ze sobą karteczkę z tekstem Słowa Bożego wraz z wpisanym do wykonania zadaniem. Będzie to zachęta do podjęcia wysiłku odnajdywania działania Ducha Świętego w świecie, Kościele a przede wszystkim w naszym życiu.