1.      Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zebranie rady duszpasterskiej. Wieczorem  po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na czuwanie modlitewne razem ze Wspólnotą Guadalupe. Liturgiczne wspomnienie NMP z Gaudalupe obchodzimy w środę 12 grudnia. Tego dnia o godz. 18.30 zapraszamy na akatyst ku czci Bogurodzicy, o po Mszy świętej o godz. 19.00 na Koncert dla Niepokalanej. Program Dni Guadalupiańskich jest umieszczony w gablocie.

2.      Dziękujemy dorosłym i dzieciom za liczny udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15.

3.      Zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich. Na wieńcu adwentowym wiszą kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W przyszłą niedzielę można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.

4.      W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5.      W przyszłą niedzielę rozpoczną się w katedrze rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił o. Kazimierz Śnieg, kapucyn z Bydgoszczy.

6.      Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie.

7.      Za chwilę, po zakończeniu liturgii Mszy świętej, każdy będzie mógł podejść do paschału, wziąć przygotowane teksty Słowa Bożego, które przypominają o nieskończonej miłości Boga i powierzyć Duchowi Świętemu trudne, uwierające czy wygasłe relacje. On ma moc  przemienić  je w pełne ciepła i miłości ludzkie więzi.

Słowo życia

Przygotujcie drogę Panu,

 a On uczyni wielkie rzeczy dla was

Trzeba wyjść na pustynię, to znaczy pozbyć się przekonania o własnej samowystarczalności i wsłuchać się w Słowo Boga, który mówi do naszego serca. Możemy Go spotkać i doświadczyć Jego niezwykłej mocy jedynie na drodze doskonalenia się w miłości.

Niech Bóg nam błogosławi na drogach naszego adwentowego czuwania i da nam łaskę prawdziwego nawrócenia.