1. We wtorek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 6.00, 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz po południu o godz. 17.00 i 19.00.

2. Dziękujemy dorosłym i dzieciom za liczny udział we Mszy świętej roratniej, którą odprawiamy w dni zwykłe o godz. 6.15.

3. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

4. Dziś w całym Kościele w naszej Ojczyźnie zbierana są ofiary do puszek z przeznaczeniem na Fundusz Pomocy Kościołom na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękujemy tym wszystkich, którzy w poprzednią niedzielę, składając intencje modlitwy, wsparli młodzież w organizacji ŚDM. W najbliższy piątek o godz. 18.00 młodzi będą się modlili przed Najświętszym Sakramentem w intencjach złożonych przez ofiarodawców.

6. Jak słyszeliśmy w liście pasterskim, w niedzielę, 13 grudnia, we wszystkich katedrach świata nastąpi inauguracja Roku Świętego – Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. W naszej archikatedrze już została przygotowana Brama Miłosierdzia. Pragniemy, by przekroczenie jej, stało się zachętą do podjęcia decyzji wejścia w przestrzeń miłosierdzia, tzn. otwarcia się na łaskę chrztu św. Podczas tego wydarzenia parafialnego każdy będzie mógł otrzymać Przewodnik po Drogach Miłosierdzia.

Słowo życia
Przygotujcie drogę Panu,
a On uczyni wielkie rzeczy dla was

Trzeba wyjść na pustynię, to znaczy pozbyć się przekonania o własnej samowystarczalności i wsłuchać się w Słowo Boga, który mówi do naszego serca. Możemy Go spotkać i doświadczyć Jego niezwykłej mocy jedynie na drodze doskonalenia się w miłości.
Niech Bóg nam błogosławi na drogach naszego adwentowego czuwania i da nam łaskę prawdziwego nawrócenia.