1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czterdziestodniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W tym roku jest to czas szczególnej modlitwy          i postu w intencji pokoju w Ukrainie. Dziękujemy za wsparcie materialne tak bardzo potrzebne uchodźcom  ze Wschodu. Dziękujemy za otwarte domy i serca dla tych, którzy uciekają przed wojną. W kruchcie katedry, w ramach wielkopostnej jałmużny,  można będzie nadal składać do puszki ofiary przeznaczone na rzecz potrzebujących.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żali – odprawiamy je codziennie o godz. 18.30 oraz Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 18.00.
  3. W niedzielę 13 marca o godz. 16.00 zapraszamy małżeństwa i pary na spotkanie o tym, jak lepiej zrozumieć swój związek. Zapraszamy na „Randkę Małżeńską”. Zapisy przez stronę internetową parafii.

 

Każdej niedzieli, podczas ogłoszeń słuchamy  „słowa życia”.

 

Dzisiaj tekst „Słowa życia” można będzie wziąć ze sobą. Kartki są umieszczone przy prezbiterium i bocznych ołtarzach. Na jednej stronie znajdziemy słowa z Pisma Świętego, które są nam bliskie, gdy przeżywamy kryzys, rozgoryczenie, opuszczenie, osamotnienie. Streszczają je słowa Jezusa: ”Boże mój, czemuś mnie opuścił?”. Na drugiej stronie kartki myślą przewodnią są słowa: „Jeśli w sercu uwierzysz…” Dalej mamy zapisane biblijne teksty niosące nadzieję, otuchę i moc Bożą. Taką drogą kroczył Jezus Chrystus. On przeszedł przez opuszczenie i śmierć, i wszedł do radości Zmartwychwstania. Za chwilę, podczas błogosławieństwa, jak zwykle uczynimy znak krzyża. Zapraszamy, żeby ten gest, szczególnie dziś, wyraził pragnienie przyjęcia drogi Jezusa w swoje życie: w to, co trudne i ciemne, by On nas prowadził do nowego życia w Duchu Świętym.