1. Dziś przypada pierwsza niedziela Wielkiego Postu – czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Oby ten szczególny czas doprowadził nas do pogłębienia duchowej więzi z Bogiem i kształtowania w miłości relacji z bliźnimi.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale w dni zwykłe o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.00, Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych.
  3. Przez cały Wielki Post można składać ofiary do puszki na rzecz potrzebujących. Jałmużnę Wielkopostną przekażemy Lubelskiej Caritas. Taca z przyszłej niedzieli na Metropolitalne Seminarium Duchowne.
  4. Na prośbę Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Szkoły Podstawowej nr 24 informujemy o zapisach uczniów do klasy pierwszej. Rekrutacja dla dzieci obwodowych potrwa od 27 lutego do dnia 13 marca br., zaś dla dzieci spoza obwodu od 21 do 28 marca. Więcej informacji na plakacie w kruchcie katedry, na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. 3 marca (piątek) to dzień Matki Bożej Płaczącej. Mszą św. o godz. 19.00 rozpoczynamy czuwanie Maryjne, które poprowadzą wierni z parafii Palikije. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 Słowo życia:

Zmiłuj się Panie, bo jesteśmy grzeszni

 Jezus w Wielkim Poście pragnie wyprowadzić nas na pustynię i mówić do naszego serca, abyśmy zobaczyli nasze grzechy i z ufnością powierzyli się Jego miłosierdziu. Wejdźmy na drogę pokuty i pozwólmy Panu działać w nas, a On uczyni więcej niż się spodziewamy. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy wielkodusznie otworzyli się na łaskę nawrócenia.

26 lutego 2023 r.