1. Papież Franciszek w wielkopostnym orędziu kieruje do nas słowa: „Zachęcam przede wszystkim członków Kościoła, aby z zapałem podjęli drogę wielkopostną, czerpiąc wsparcie z jałmużny, postu i modlitwy”. Podobnie jak w ubiegłym roku, prosimy, by przez cały Wielki Post, każdego dnia, przynajmniej jedna osoba pościła o chlebie i wodzie w intencji rodzin. Przed Obrazem Matki Bożej znajdziemy tablicę z karteczkami na każdy dzień Wielkiego Postu. Można będzie wybrać sobie dowolny dzień i ofiarować go wraz z modlitwą i postem w intencji rodziny.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żali – odprawiamy je dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 obędzie się spotkanie wszystkich łączników.
  4. Rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany JA JESTEM,  który odbędzie się w poniedziałek 26 lutego o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur.
  5. Lubelska Caritas organizuje Wielkopostne Dzieło Pomocy „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”. Przed katedrą można będzie składać do puszki ofiary przeznaczone na rzecz potrzebujących.

 

Słowo życia:

  • Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Rozpoczął się święty czas Wielkiego Postu. Otrzymaliśmy kolejny raz w naszym życiu szansę, aby odnowić swoje przymierze z Bogiem i na nowo odnaleźć się w Nim.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o ducha modlitwy i pokuty, aby dokonał się cud przemiany naszych serc.