1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post – czterdziestodniowy okres przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.  Papież Franciszek w Orędziu na ten święty czas napisał: “Wielki Post” Syna Bożego polegał na tym, że wyszedł On na pustynię stworzenia, aby wprowadzić je na nowo do tego ogrodu komunii z Bogiem. Niech nasz Wielki Post będzie kroczeniem po tej samej ścieżce, aby zanieść nadzieję Chrystusową. Nie pozwólmy, aby ten błogosławiony czas upłynął bezowocnie! Prośmy Boga, aby pomógł nam wejść na drogę prawdziwego nawrócenia. Porzućmy egoizm i zapatrzenie się w siebie, a wpatrujmy się w Paschę Jezusa.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żali – odprawiamy je codziennie o godz. 18.30 oraz Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 18.00.
  3. Lubelska Caritas organizuje Wielkopostne Dzieło Pomocy „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”. Przed katedrą można będzie składać do puszki ofiary przeznaczone na rzecz potrzebujących.
  4. W przyszłą niedzielę, w naszej parafii przeżywać będziemy wizytację kanoniczną. Odwiedzi nas ksiądz biskup Józef Wróbel. Uroczyste powitanie będzie o godz. 8.30. Po Mszy świętej, w zakrystii akustycznej, Ksiądz Biskup spotka się z członkami Kół Żywego Różańca i Legionu Maryi. Na godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi. Sumę o godz. 11.30 z udziałem Rady Duszpasterskiej, łączników, przedstawicieli grup formacyjnych oraz rzemieślników odprawi ksiądz biskup, później spotka się  w sali nr 2 z wszystkimi grupami formacyjnymi i zaangażowanymi w odnowę parafii. Szczegółowy program wizytacji możemy znaleźć w gablocie i na stronie internetowej.

 

Słowo życia:

Panu Bogu będziesz oddawał pokłon

i Jemu samemu służyć będziesz

 

W okresie Wielkiego Postu Jezus pragnie wyprowadzić nas na pustynię, aby mówić do naszego serca i umacniać nas w wierze. Wejdźmy na drogę wytrwałej modlitwy i pokuty, a Pan będzie wyprowadzał nas na wolność.

Prośmy o Boże błogosławieństwo, abyśmy w swoim sercu usłyszeli wezwanie do nawrócenia i otworzyli się na nie wielkodusznie.