1. W Wielkim Poście chcemy razem z Jezusem przejść drogę prowadzącą przez pustynię; drogę próby i wiary. Cieszymy się, że tak wiele osób podjęło decyzję postu o chlebie i wodzie w intencji rodzin. Przed Obrazem Matki Bożej znajdziemy tablicę z karteczkami na każdy dzień W. Postu. Można wybrać sobie dowolny dzień i ofiarować go wraz z modlitwą i postem w intencji rodziny.
  2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkich Żali – odprawiamy je dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00 oraz Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 obędzie się spotkanie wszystkich łączników.
  4. Lubelska Caritas organizuje Wielkopostne Dzieło Pomocy „JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA”. Przed katedrą można będzie składać do puszki ofiary przeznaczone na rzecz potrzebujących.

 

Słowo życia:

Zmiłuj się Panie, bo jesteśmy grzeszni

 

Jezus w Wielkim Poście pragnie wyprowadzić nas na pustynię i mówić do naszego serca, abyśmy zobaczyli nasze grzechy i z ufnością powierzyli się Jego miłosierdziu. Wejdźmy na drogę pokuty i pozwólmy Panu działać w nas, a On uczyni więcej niż się spodziewamy. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy wielkodusznie otworzyli się na łaskę nawrócenia.