1. Adwent zaprasza nas do czuwania i gotowości, gdyż Pan jest blisko. Wzorem czuwania jest Maryja, symbolami świeca roratnia i wieniec adwentowy. Msze św. roratnie będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6.15. Roraty z udziałem dzieci we wtorki i czwartki. Po liturgii śniadanie dla dzieci.
 2. Lista kandydatów do Rady Duszpasterskiej znajduje się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie parafii. Wybory w przyszłą niedzielę. Za tydzień także pierwsze wydarzenie w nowym roku duszpasterskim.
 3. Dziś o 16.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego oraz łączników, którzy otrzymają pobłogosławione opłatki wigilijne. Opłatek zostanie dostarczony do naszych domów, można go będzie otrzymać w zakrystii lub kancelarii. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały specjalne upoważnienie.
 4. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza św. z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od 16.30.
 5. W sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 czuwanie Maryjne, które poprowadzą wierni z parafii Wojciechów.
 6. Od piątku do niedzieli trwać będzie święto patronalne Ruchu Światło-Życie, połączone z jubileuszem 50-lecia Ruchu w Archidiecezji Lubelskiej. W ramach obchodów Msze św. w sobotę o godz. 12.00 i niedzielę o 11.30 będą odprawiane przez biskupów naszej diecezji.
 7. 4 grudnia o godz. 14.00 na Rynku Starego Miasta rozpocznie się orszak św. Mikołaja. Więcej informacji na plakatach oraz na stronie internetowej wydarzenia.
 8. Do kupienia, oprócz prasy katolickiej, jest śpiewnik kolędowy wraz z dwoma płytami CD w cenie 13 zł.
 9. Jak co roku w Adwencie istnieje możliwość wsparcia dzieci ze Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym umieszczone są aniołki z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego można przygotować świąteczną paczkę. Podpisane imieniem dziecka paczki, składamy pod wieńcem do III Niedzieli Adwentu.
 10. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczane na organizację wypoczynku letniego dzieci i młodzieży oraz dofinansowanie obiadów w szkołach.
 11. W przyszłą niedzielę kiermasz kartek i pierników świątecznych przygotowanych przez dzieci i rodziców. Ofiarami wspieramy organizację zimowiska dla dzieci z naszej parafii.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie. Uzupełnijmy je darem modlitwy o powołania i za powołanych.

Słowo życia:

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie.

Pan niech potęguje waszą wzajemną miłość

Wchodzimy w czas Adwentu z ożywioną miłością i nadzieją, które wyrażają się w uwielbieniu i błaganiu przychodzącego Pana oraz w okazywaniu sobie nawzajem miłości. Prośmy Pana, aby nam błogosławił i doprowadził do końca dzieło uświęcenia, które w nas rozpoczął i zachował je na dzień powtórnego przyjścia Chrystusa.

27 listopada 2022 r.