1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie wszystkich łączników. Otrzymają oni pobłogosławione opłatki wigilijne. W najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały specjalne upoważnienie.

2. Dziś o godz. 18.00 arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył liturgii dziękczynnej za posługę oo. jezuitów w kościele pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej 9. Jezuici prowadzili duszpasterstwo w tym kościele od 1920 r. W roku bieżącym przełożeni zakonni zdecydowali o zamknięciu domu zakonnego i przekazaniu kościoła wraz z budynkami klasztornymi Archidiecezji Lubelskiej. Duszpasterstwo przy kościele rektoralnym będą prowadzić księża diecezjalni.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Andrzeja Kołodziejskiego i ks. Andrzeja Flisa z okazji przypadających imienin.

4. W czwartek 3 grudnia zapraszamy na czuwanie Maryjne. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci Matki Bożej zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci będą mogły spożyć śniadania w świetlicy.

5. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.

6. „Chcemy pokazać prawdziwe oblicze św. Mikołaja”, pod takim hasłem, w najbliższą sobotę przejdzie ulicami naszego miasta orszak św. Mikołaja. Wyjście z Placu Katedralnego o godz. 12.00.

7. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.

8. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

9. Dzisiejsza niedziela jest diecezjalnym dniem modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. W kruchcie katedry młodzi zapisują intencje, które będą polecać Bogu w każdy II piątek miesiąca o godz. 18.00 gromadząc się na adoracji Najświętszego Sakramentu. Uczestnictwo w przyszłorocznych Dniach Młodzieży wiąże się z kosztami, które często trudno jest udźwignąć ludziom młodym i ich rodzinom. Ksiądz Arcybiskup zachęca nas, aby przy okazji powierzania młodzieży swoich intencji wesprzeć ofiarą ich wyjazd do Krakowa.

Słowo życia:
Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe
wskutek trosk codziennego życia
Chrystus Pan, na początku Adwentu, zaprasza nas, abyśmy oczyścili naszą nadzieję ze wszelkich bożków i pozorów, abyśmy opierali ją wyłącznie na Nim i żyli miłością na co dzień.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, módlmy się i czuwajmy, aby nasze serca były zawsze gotowe na spotkanie z Chrystusem.