1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Otrzymają oni pobłogosławione opłatki wigilijne. W najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały specjalne upoważnienie.

 

  1. W środę – święto św. Andrzeja Apostoła. O godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Andrzeja Flisa z okazji przypadających imienin.

 

  1. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00, godzinę wcześniej zapraszamy na spowiedź.

 

  1. W sobotę 3 grudnia zapraszamy na czuwanie Maryjne. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci NMP zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci będą mogły spożyć śniadania w sali obok kancelarii.

 

  1. „Chcemy pokazać prawdziwe oblicze św. Mikołaja”, pod takim hasłem, w najbliższą sobotę przejdzie ulicami naszego miasta orszak św. Mikołaja. Wyjście z Placu Katedralnego o godz. 12.00.

 

  1. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.

 

  1. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Słowo życia:

 

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie.

Pan niech potęguje waszą wzajemną miłość

 

Wchodzimy w czas Adwentu z ożywioną miłością i nadzieją, które wyrażają się w uwielbieniu i błaganiu Pana, który przychodzi oraz w okazywaniu sobie nawzajem miłości. Prośmy Pana, aby nam błogosławił i doprowadził do końca dzieło uświęcenia, które w nas rozpoczął i zachował je na dzień powtórnego przyjścia Chrystusa.