1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników. Otrzymają oni pobłogosławione opłatki wigilijne. W najbliższych dniach zostaną dostarczone do naszych domów. Osoby roznoszące opłatki będą posiadały specjalne upoważnienie.
  2. W piątek 3 grudnia zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Krzczonów. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci Matki Bożej zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci będą mogły spożyć śniadania w świetlicy. Jest to I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.
  3. W przyszłą niedzielę odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Początek o godz. 13:00 na Rynku Starego Miasta, a następnie przejdzie w barwnym korowodzie ulicami miasta do kościoła Św. Mikołaja. Szczegóły na plakacie.
  4. Za tydzień przeżywać będziemy kolejne wydarzenie parafialne dotyczące miłości rodzinnej jako powołania i drogi do świętości. Ponadto w tym dniu będziemy mogli spotkać się z przedstawicielami środowiska Tato.Net, którzy opowiedzą nam, jak chronić powołanie kobiety i mężczyzny w małżeństwie i rodzinie oraz zaproszą ojców do udziału w warsztatach: 7 sekretów efektywnego ojcostwa.
  5. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.
  6. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Słowo życia:

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe

 wskutek trosk codziennego życia

Chrystus Pan, na początku Adwentu, zaprasza nas, abyśmy oczyścili naszą nadzieję ze wszelkich bożków i pozorów, abyśmy opierali ją wyłącznie na Nim i żyli miłością na co dzień.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, módlmy się i czuwajmy, aby nasze serca były zawsze gotowe na spotkanie z Chrystusem.