1. Adwent zaprasza nas do czuwania i gotowości, gdyż Pan jest blisko. Wzorem czuwania jest Maryja, zaś symbolami tego czasu – świeca roratnia i wieniec adwentowy. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie o godz. 6.15. We wtorki i czwartki roraty z udziałem dzieci. Po liturgii śniadanie dla nich.
  2. Dziś z racji trzeciego dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Maryjne. O godz. 18.15 Chór Stella Maris z parafii bł. Biskupa Władysława Gorala, pod dyrekcją Barbary Cedrowskiej, wykona Akatyst. Po Mszy św. o godz. 19.00 czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim poprowadzą wierni z parafii Niedrzwica Kościelna.
  3. Dzisiaj o 16.00 odbędzie się zebranie łączników, którzy otrzymają pobłogosławione opłatki wigilijne. Dziękujemy wszystkim, którzy podejmą trud dostarczenia opłatków do naszych domów. Opłatek można będzie także otrzymać w zakrystii lub kancelarii.
  4. Dziś 13.30 z Rynku Starego Miasta ruszy Orszak św. Mikołaja.
  5. 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.15, 7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 17.00 i 19.00. O godz. 17.00 rozpoczniemy świętowanie Dni Matki Bożej z Guadalupe. To także święto patronalne Ruchu Oazowego: po Mszy św. o 19.00 – modlitwa uwielbienia. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  6. W sobotę 9 grudnia o godz. 12.00 Eucharystia z racji 50-lecia Ruchu Oazowego. O godz. 20.00 w ramach Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego ADVENTUS wystąpi Chór Młodzieżowy Miasta Lublin.
  7. Zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci ze Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym umieszczone są aniołki z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego można przygotować świąteczną paczkę. Podpisane imieniem dziecka paczki, prosimy składać pod wieńcem do III Niedzieli Adwentu.
  8. 9 grudnia o godz. 16.00 w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) rozpoczną się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. Po Mszy św. możliwość konsultacji z adwokatem kościelnym..
  9. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  10. Rozważaniom o uczestnictwie we wspólnocie Kościoła będzie poświęcone kolejne wydarzenie parafialne zaplanowane na przyszłą niedzielę.
  11. Dziękujemy za ofiary na tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie oraz klerykowi Piotrowi za posługę. Prosimy o modlitwę o powołania i za powołanych.

Słowo życia:

Czuwajcie, bo nie wiecie kiedy Pan przyjdzie

Bóg wciąż przychodzi, do nas, słabych ludzi, aby przemieniać nas swoją obecnością w nowe stworzenia, lśniące pięknem Jego łaski. Wystarczy rozpoznać czas Jego nawiedzenia i Mu zaufać. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy widzieli znaki Jego czułej miłości i żyli w zjednoczeniu z Nim.

3 grudnia 2023 r.