1. We wtorek, 3 grudnia, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą członkowie NSZZ Solidarność ze Świdnika i Regionu. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci Matki Bożej zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci będą mogły spożyć śniadania w sali obok kancelarii.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00.
  3. W dniach 7-8 grudnia w kościele pw. MB Nieustającej Pomocy w Lublinie (ul. Milenijna 7) odbędą się Rekolekcje Adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.
  4. Druga niedziela adwentu w tym roku przypada 8 grudnia. W liturgii będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  5. W przyszłą niedzielę już po raz szósty odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Rozpocznie się o godz. 13:00 w bazylice Dominikanów uroczystą Mszą Świętą, a następnie przejdzie w barwnym korowodzie ulicami miasta do kościoła św. Mikołaja. Szczegóły na plakacie.
  6. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.
  7. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Słowo życia:

 

Czuwajcie i módlcie się w każdym czasie.

Pan niech potęguje waszą wzajemną miłość.

 

Wchodzimy w czas Adwentu z ożywioną miłością i nadzieją, które wyrażają się w uwielbieniu i błaganiu Pana, który przychodzi oraz w okazywaniu sobie nawzajem miłości. Prośmy Pana, aby nam błogosławił i doprowadził do końca dzieło uświęcenia, które w nas rozpoczął i zachował je na dzień powtórnego przyjścia Chrystusa.