1. Dziś z racji trzeciego dnia miesiąca zapraszamy na Czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Dąbrowica. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci Matki Bożej zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci zapraszamy do sali na śniadanie.
  2. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki, tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.
  3. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  4. Parafia na Czwartku organizuje w swoje patronalne święto. W sobotę 9 grudnia, o godz. 13.00 z Rynku Starego Miasta wyruszy Orszak Świętego Mikołaja.
  5. W piątek, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00.
  6. Pragniemy lepiej poznawać Ducha Świętego i odkrywać miejsca Jego obecności i działania. Okazją do realizacji tego zadania będzie kolejne wydarzenie parafialne, które zaplanowane jest na przyszłą niedzielę.

Słowo życia:

Czuwajcie, bo nie wiecie kiedy Pan przyjdzie  

 

Bóg wciąż przychodzi, do nas, słabych ludzi, aby przemieniać nas swoją obecnością w nowe stworzenia, lśniące pięknem Jego łaski. Wystarczy rozpoznać czas Jego nawiedzenia   i wielkodusznie Mu zaufać. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy widzieli znaki Jego czułej miłości i żyli w zjednoczeniu z Nim.