1. Jutro, 3 grudnia zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z Poniatowej. Wzorem czuwania jest Maryja, której obecność przypomina nam świeca roratnia. Chcemy naśladować Maryję, dlatego każdego dnia o godz. 6.15 będziemy odprawiali Mszę świętą ku czci Matki Bożej zwaną roratami. Dzieci zapraszamy we wtorek i czwartek również na godz. 6.15. Po Mszy świętej wszystkie dzieci będą mogły spożyć śniadania w świetlicy.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Mszę świętą z udziałem dzieci odprawimy o godz. 17.00. Tego dnia wieczorem, o godz. 20.30 odbędzie się koncert symfoniczny Msza Andyjska.
  3. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym sanktuarium będziemy odprawiali w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00.
  4. W przyszłą niedzielę już po raz piąty odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja. Rozpocznie się o godz. 13:00 w bazylice Dominikanów uroczystą Mszą Świętą, a następnie przejdzie w barwnym korowodzie ulicami miasta do kościoła Św. Mikołaja. Szczegóły na plakacie.
  5. Za tydzień przeżywać będziemy kolejne wydarzenie parafialne dotyczące tajemnicy życia w mocy Bożego Ducha. Tym razem podejmiemy refleksję jak ożywiać nasze relacje, więzi mocą Ducha Świętego.
  6. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do organizowania paczek świątecznych dla dzieci Starego Miasta. Na wieńcu adwentowym, przez najbliższe dwie niedziele, będą wisiały kartki, na których jest wypisane imię i wiek dziecka. Tę karteczkę zabieramy do domu. W trzecią niedzielę adwentu można będzie składać paczki tutaj w koszu pod adwentowym wieńcem.
  7. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

Słowo życia:

Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe

 wskutek trosk codziennego życia

Chrystus Pan, na początku Adwentu, zaprasza nas, abyśmy oczyścili naszą nadzieję ze wszelkich bożków i pozorów, abyśmy opierali ją wyłącznie na Nim i żyli miłością na co dzień.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, módlmy się i czuwajmy, aby nasze serca były zawsze gotowe na spotkanie z Chrystusem.