1. Dzisiaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich par małżeńskich, które w archikatedrze zawarły sakramentalny związek małżeński w 2017 roku. Dziś, w ostatni dzień kalendarzowego roku po Mszy świętej o godz. 19.00 odprawimy nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, byśmy następny rok przeżyli bardziej zasłuchani w Słowo Boże jako uczniowie Chrystusa.
  2. W poniedziałek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte będziemy oprawiali w porządku niedzielnym. Sumę o godz. 11.30 będzie celebrował Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło.
  3. W środę, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Krężnica Jara.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 17.00, godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  5. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 12.00 z Placu Zamkowego do archikatedry wyruszy orszak Trzech Króli. Tutaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta, której będzie przewodniczył ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Podczas każdej Mszy świętej nastąpi obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła.
  6. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękujemy wszystkim, którzy zapraszają duszpasterzy do swoich domów. W niektórych kamienicach odbywają się sąsiedzkie spotkania pokolędowe. Jest to okazja do głębszego poznania się i podzielanie opłatkiem. Dziękujemy szczególnie łącznikom, którzy organizuję kolędę w swoim środowisku.

 

Słowo życia

Kto szanuje matkę, jakby skarby gromadził.

Kto czci ojca, radość mieć będzie z dzieci

Chrystus Pan pragnie z nową mocą zamieszkać w naszych rodzinach, napełniać je swoim pokojem i umacniać w miłości. Każda rodzina, która zaprosi Chrystusa do swojego domu zajaśnieje radością życia i potęgą Jego miłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem przyobleczmy się w dobroć i pokorę, cichość i cierpliwość, przebaczenie i miłosierdzie, aby życie Jezusa objawiło się w naszych rodzinach.