1. Jutro przypada Uroczystość św. Jana Ewangelisty, nasz odpust parafialny. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Sumie odpustowej o godz. 11.30 przewodniczyć będzie bp Adam Bab. Modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę św. o 19.00 ofiarujemy za zmarłych w minionym roku. Do tej modlitwy można dołączyć imiona bliskich, którzy odeszli od nas w roku 2022 r. Imiona tych zmarłych prosimy podawać księżom w zakrystii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Święto Świętej Rodziny obchodzić będziemy w piątek 30 grudnia. Msze święte odprawiamy według porządku dnia powszedniego.
  3. W sobotę przypada ostatni dzień roku. O godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy, by Boga, który jest Panem czasu, przeprosić za zło minionego roku oraz śpiewem Te Deum dziękować za otrzymane dobro. Prosić także będziemy o łaski potrzebne w Nowym Roku.
  4. 1 stycznia to w kalendarzu kościelnym Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w porządku niedzielnym, z jednym wyjątkiem: nie będzie Mszy św. o 6.00.
  5. W okresie poświątecznym rozpoczniemy wizytę duszpasterską. Jako duszpasterze, po dwuletniej przerwie spowodowanej troską o nasze zdrowie, chcemy spotkać się z naszymi parafianami. Wyrażamy nadzieję, że i nasi parafianie otworzą dla nas swe gościnne progi. Tzw. kolęda jest okazją do wspólnej modlitwy i błogosławieństwa domów. Księża odpowiedzialni za poszczególne regiony duszpasterskie o terminie wizyty powiadomili już wiernych bądź uczynią to w najbliższych dniach.

Słowo życia

Na świecie było Słowo. Tym, którzy je przyjęli dało moc,

aby się stali dziećmi Bożymi

 

Chrystus przychodzi do nas w Eucharystii. Ci, dla których staje się On Chlebem Życia, napełniają się Jego mocą i mądrością i jak św. Szczepan męczennik pokładają nadzieję w Panu.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy w Nim pokładali całą naszą ufność.

26 grudnia 2022 r.