Informacje duszpasterskie

XVI Niedziela zwykła

  1. Zachęcamy do zgłaszania intencji i wsparcia Funduszu pielgrzymkowego pod nazwą „Idę z Tobą”. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
  2. W przyszłą niedzielę, 26 lipca, o godz. 10.00, ks. arcybiskup Stanisław Budzik będzie przewodniczył Mszy świętej, z racji obchodów 40 rocznicy Lubelskiego Lipca. Ze względu na planowane uroczystości, w godzinach przedpołudniowych nie będzie możliwe korzystanie z parkingu na Placu Katedralnym.
  3. W tym tygodniu obchodzić będziemy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w najbliższą niedzielę, lecz ze względu na wspomniane wyżej uroczystości – wyłącznie po Mszach Świętych o godz. 13.00, 17.00 i 19.00. Kapłan wyjdzie przed katedrę, odmówi modlitwę w intencji kierowców, a następnie przejdzie wzdłuż Placu Katedralnego i pokropi pojazdy wodą święconą. Kierowcy otrzymają pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Będą mogli również wesprzeć fundację Miva Polska, wspomagającą pracę naszych misjonarzy.

Słowo życia 

Królestwo Niebieskie podobne jest do człowieka,

który posiał dobre nasienie na swojej roli

Bóg jest dla wszystkich ludzi łagodny i miłosierny. Jest cierpliwym i kochającym Ojcem, który każdemu z nas daje czas i okazję do nawrócenia. Mocą Ducha Świętego wspomaga naszą słabą ludzką naturę, abyśmy stali się dziećmi światłości.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy i postępujmy tak, aby przy końcu czasów Pan zebrał nas jako zboże do swojego spichlerza.